Cumhurbaşkanı adayımız ve Memleket Partisi Genel Başkanımız Muharrem İNCE’den, Babacan açıklaması:  “O, birinci turda Kemal Bey'e oy verecek mi? Vermeyecek mi?” Ondan da şüpheliyim.”
27.04.2023

Cumhurbaşkanı adayımız ve Memleket Partisi Genel Başkanımız İnce’den, Babacan açıklaması:

“O, birinci turda Kemal Bey'e oy verecek mi? Vermeyecek mi?” Ondan da şüpheliyim.”


Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Eskişehir’e giderken uğradığı Etimesgut ve Polatlı ilçelerinde büyük ilgi gördü. Yapılan anketlere güvenmediğini belirten İnce, Ali Babacan ile ilgili bir soru üzerine, “O birinci turda, Kemal Bey'e oy verecek mi? Vermeyecek mi? Şüpheliyim” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 2006 model seçim otobüsü ile yollara düştü. Etimesgut ve Polatlı ilçelerine uğrayan İnce, Polatlı pazar yerinde hem esnaflarla hem de vatandaşlarla sohbet etti. Bir anda İnce’yi karşılarında gören vatandaşlar fotoğraf çektirmek için yarışa girdi. Kendisine sevgi gösterisinde bulunanlar ile sohbet eden İnce gazetecilere, “Görüyorsunuz spontane gezerken gençlerin ilgisini görüyorsunuz. Sandıkta gençler, o anketçileri çok mahçup edecek. Yani O anketlerin hiç birine inanmıyorum. Sokakta, Türkiye’nin neresine gidersem gideyim, 30 yaş altı gençler sandıkları patlatacaklar, bunu görüyorum” dedi.

“KEMAL BEYE OY VERECEK Mİ? VERMEYECEK Mİ?”

Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bir gazetecinin Ali Babacan’ın son açıklamalarına ilişkin bir soru yöneltmesi üzerine şu karşılığı verdi:
“O birinci turda Kemal Bey'e oy verecek mi? Vermeyecek mi?” Ondan da şüpheliyim.”