Cumhurbaşkanı adayımız ve Memleket Partisi Genel Başkanımız Muharrem İNCE'den Savunma Sanayi açıklaması; “Biz Türkiye’nin bu alanda yaptığı başarılı çalışmalarının arkasındayız”
28.04.2023

Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Savunma Sanayi

Projelerine tam destek sözü verdi. İnce, “2040 yılına kadar bitirilip, envantere girmesi gereken projeler için yaklaşık 85 milyar dolar bütçeye ihtiyaç var, bunu biliyoruz. Biz bu projeleri kalem kalem çalıştık ve kaynakları nasıl yaratacağımızı çözdük. Eksik tüm projeleri hızla ayağa kaldıracağız” dedi.

 

Seçim sürecine az bir zaman kala Savunma Sanayisi konusunda bir video çekerek düşüncelerini açıklayan İnce bu konuda şu ifadeleri kullandı:

“BİZ BU ÇALIŞMALARIN ARKASINDAYIZ”


Savunma sanayimiz uluslararası arenada gücümüz olacak. Türkiye'nin güçlü ve bağımsız bir sanayiye sahip olması, ülkemizin dünyada saygı ve güven, ülkede zenginlik ve istihdam kazanmasında büyük rol oynar. Gelişmiş teknolojilere sahip yerli silah sistemleri ve askeri ekipmanlar Türkiye'nin dost ülkelerle iş birliğini güçlendirmesine ve daha etkin bir rol oynamasına yardımcı olur. Biz Türkiye'nin bu alanda yaptığı başarılı çalışmalarının arkasındayız onları daha da geliştirip büyüterek, savunma sanayimizi dünya birinci ligine taşıyacağız.

“EKSİK BÜTÜN PROJELERİ AYAĞA KALDIRACAĞIZ”

Türkiye İHA ve SİHA teknolojilerinde çok ciddi bir potansiyele sahip. Bunu görüyoruz ve bu çalışmaları sürdürmek için var gücümüzle çalışmaya bu sektörleri desteklemeye devam edeceğiz.  Türkiye’nin Savunma Sanayi alanında ciddi bir ekonomik darboğaz ve ambargo tehdidi ile karşı karşıya olduğunu biliyoruz. Bu da, çok önemli projelerin hayata geçmesini engelliyor. Bu anlamda 2040 yılına kadar bitirilip, envantere girmesi gereken projeler için yaklaşık 85 milyar dolar bütçeye ihtiyaç var, bunu biliyoruz. Biz bu projeleri kalem kalem çalıştık ve kaynakları nasıl yaratacağımızı çözdük. Eksik tüm projeleri hızla ayağa kaldıracağız.