Genel Başkanımız Muharrem İNCE: "BU ÜLKENİN TOPRAKLARINDA İNSANLARIN YÜZÜNÜN GÜLMESİNİ İSTİYORUM."
17.12.2022

BU ÜLKENİN TOPRAKLARINDA İNSANLARIN YÜZÜNÜN GÜLMESİNİ İSTİYORUM

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Memleket Buluşmaları kapsamında İzmir’de yurttaşlarla bir araya geldi. Buca’da esnaf ziyareti ve 9 Eylül Üniversitesi öğrencileriyle buluşması sonrası sokakta vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Memleket Partisi’nin seçim otobüsünden yaptığı açıklamalarda gençlere seslenen İnce “Gitmek yok, bu memleket bizim, burada kalacağız hep birlikte.” dedi.

“Ben buraya salon toplantısına geldim, salon toplantısına gitmeden önce madem burada kalabalık var, size de merhaba demeden geçmeyeyim.” diyen Muharrem İnce açıklamalarına şöyle devam etti;

Bu ülkenin eğitiminin çivisini yerine takacağız. Eğitim laik olacak, bilimsel olacak, parasız olacak ve eğitim merdiven altlarında olmayacak. Çocuklarınızı gönül rahatlığıyla göndereceksiniz. Ben size huzur vadediyorum, huzur. Bakın 1; huzur vadediyorum, 2; hukuk vadediyorum, 3; hakkaniyet vadediyorum ve bu ülkenin topraklarında insanların yüzünün gülmesini istiyorum. Çocuklarımız iyi eğitim alsın istiyorum. Bunu başarabiliriz, bunu yapabiliriz, fabrikaların dumanlarını tüttürebiliriz, tarlalarından bereket fışkırtabiliriz, gençlerin yüzünü güldürebiliriz. Erdoğan gibi doktorlara “isteyen gitsin” demiyorum, sakın ha evlatlarım! Gitmek yok, bu memleket bizim, burada kalacağız hep birlikte.

MEMLEKETİ UÇURUMUN BAŞINA GETİRDİ

2018’de dolar 4,60’tı, 19 liraya getirdi Erdoğan 4,5 senede. İşsizlik azalmadı, döviz 5 katına çıktı, sokaklar mülteci doldu, tarım çöktü, eğitim bitti. Çevremizde herkesle kavgalıydık, İsrail’e “terör devleti” diyordu, BAE’ye 15 Temmuz’un “finansörü” diyordu, Esad’a “katil” diyordu, Suudi Arabistan’a söylemediğini bırakmıyordu. Şimdi 3-5 milyar dolar için kapı kapı bunları geziyor. Memleketi uçurumun başına getirdi. Erdoğan’ı göndereceğiz, bu kesin. Erdoğan’ı gönderirken dikkat edelim yalnız. Bakın dikkat edelim. 6’lı masanın da kafası karışık. Sonra “ne yaptım” demeyelim. Onun için karış karış Türkiye’yi gezip anlatıyorum. Nasıl kafaları karışık sayıyorum; Libya tezkeresi geliyor, İYİ Parti “evet” veriyor, CHP “hayır” veriyor. Sen neredesin Muharrem İnce? Ben “evet” dedim, destekliyorum Libya tezkeresini. Mesela Ali Babacan diyor ki; “Ergenekon’u Balyoz’u yeniden açacağım.” Bence hata yapıyor. Ama Davutoğlu durur mu; “Mültecileri hemen gönderemezsiniz.” Valla biz göndereceğiz. Mesela İstanbul Sözleşmesi geliyor. Kılıçdaroğlu diyor ki; “Biz İstanbul Sözleşmesini imzalayacağız.” Temel Karamollaoğlu diyor ki; “Biz imzalamayacağız.” O zaman bunlar memleketin en temel sorunlarında bile anlaşamamışlar. Nasıl yönetecekler? Ortada bir problem var. Ben de diyorum ki; Ne Cumhur Ne Millet Tek Yol Memleket! Bunların hepsini birden gönderelim, bunların kafaları karışık.

3 TANE SAPIK OYUNA İHTİYACIM YOK

Bakın söylüyorum size; bu millet beni cumhurbaşkanı seçerse, takdir milletin bilemem. Ben söylüyorum; benden başka hiçbirisi bunu söyleyemez; bir tarikat yurdunda çocuğa taciz, tecavüz olmuşsa, 6 yaşında çocuk evlendirilmişse valla hapse atmak falan onlar ufak hikaye, ben o yurtları dozerle yıkarım dozerle! Bunların hiçbiri iktidar da muhalefet de, bunların hiçbirisi 3 tane tarikat oyu alacağım diye susarlar. 3 tane sapık oyuna ihtiyacım yok benim.

ÖNCE GÜVENİ KURACAĞIZ SONRA LİYAKATI GETİRECEĞİZ

Önce devlete olan güveni yeniden kuracağız, ÖSYM’ye güveneceksiniz, TÜİK’e güveneceksiniz, Merkez Bankası’na güveneceksiniz, adliyesine güveneceksiniz. Önce güveni kuracağız, sonra liyakatı getireceğiz. Ehliyetli olan kişi kamuda yükselecek, sonra Kamu İhale Kanunu’nu rekabete açık hale getireceğiz. Sonra umutlarımızı tazeleyeceğiz, umutlarımızı yeşerteceğiz, hep birlikte yapacağız bunu.

DAHA MİLYONLARI TOPLAYACAĞIZ SOKAKLARA

Daha ısınmadık, meydanlar açılmadı, merak etmeyin. Memleket Partisi; hazine yardımı olmayabilir, belediye katkısı olmayabilir, arkasında müteahhitler olmayabilir. Ama Memleket Partisi’nin gönüllüleri yeter, gönüllüleri! Bunu hep birlikte başaracağız, hepinize teşekkür ediyorum. Bunlar ısınma turları, daha milyonları toplayacağız sokaklara. Allah’ın izni, milletin isteği ile başaracağız bunu. Hepinize çok teşekkür ediyorum, sağ olun var olun!