Genel Başkanımız Muharrem İNCE: "ONLARA DANIŞMADAN TUVALETE GİDEMEZ. BU KOMEDİDEN ÖTE BİR DURUMDUR."
06.01.2023

ONLARA DANIŞMADAN TUVALETE GİDEMEZ BU KOMEDİDEN ÖTE BİR DURUMDUR

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Memleket Buluşmaları kapsamında Bursa’da yurttaşlarla bir araya geldi. Esnaf ve yurttaşlarla bir araya geldikten sonra Bursa’da basın açıklamasında bulundu. 6’lı Masa ve iktidara sert eleştirilerde bulunan İnce; “Şaşkınlıkla izliyorum, bunlar peynir ekmek ile kafayı yemişler herhalde. Böyle devlet yönetimi olur mu? Türkiye’yi bu uçurumun kenarından çekip alacağız, kimsenin kuşkusu olmasın. Bu bir komedi. İktidar ortak aklı yitirmiş, bilimden uzak. Muhalefet de ortak aklı yitirmiş.” dedi.

20 yıllık yıpranmış bir iktidar var. Ülkeyi yönetemeyen, ülkeyi bir ekonomik uçurumun kenarına getirmiş, sokaklarını sığınmacılarla doldurmuş bir iktidar var. Ama bunun karşısında umut olması gereken 6'lı masada da bayrak indirenler var, Türklüğü kaldıranlar var, Anayasanın ilk dört maddesini kaldırmayı düşünenler var. Şaşkınlıkla izliyorum, bunlar herhalde Recep Tayyip Erdoğan’ın gizli hayranları diye düşünüyorum. Erdoğan’dan kurtulalım derken Türkiye’yi kaybedeceğiz, korkuyorum yani. Böyle bir saçmalığın ortasında buluyoruz kendimizi. Biz Memleket Partisi olarak boşuna demiyoruz; Ne Cumhur Ne Millet Tek Yol Memleket, diye. Şaşkınlıkla izliyorum, bugün Sayın Davutoğlu’nu izliyorum. İmza atacakmış genel başkanına, kendilerine sekreter arıyorlar. Böyle cumhurbaşkanı olur mu? Yüzde 50+1 ile seçilen adam gelecek, yüzde 0,5 almış partinin genel başkanına soracak; Şuraya genel müdür kimi yapacağım? Buraya yönetim kurulu üyesi kimi yapacağım? O imza atacak, o da kabul edecek. Şaşkınlıkla izliyorum, bunlar peynir ekmek ile kafayı yemişler herhalde. Böyle devlet yönetimi olur mu? Türkiye’yi bu uçurumun kenarından çekip alacağız, kimsenin kuşkusu olmasın. Bu bir komedi. İktidar ortak aklı yitirmiş, bilimden uzak. Muhalefet de ortak aklı yitirmiş. Neden illa bir aday bulma derdindeler anlamıyorum. Mesela 2018’de İYİ Parti bugünküne göre daha güçsüz konumdaydı, CHP’ye muhtaçtı o zaman. 15 milletvekili CHP, İYİ Parti’ye verdi. Hatırlayın o günleri. 15 milletvekili vermesine rağmen Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Akşener’den “Biz sana 15 milletvekili veririz ama sen de Muharrem İnce’yi destekle.” demedi. Bunu demedi. Hatta Sayın Akşener’in aday olmasını önerdi. Bunu isteseydi. Şimdi kendine olunca mı herkes beni desteklesin istiyor. O zaman niye istemedin? Hatta o zaman kabul etme şansları çok yüksekti çünkü 15 milletvekiline ihtiyaçları vardı. Acaba 2018’de kazanmak mı istemiyordunuz? Acaba kaybetsin Muharrem İnce diye mi planlarınız bu şekilde gitti. Şaşkınlıkla izliyorum ama hiç merak etmeyin. Türkiye’yi bu badireden kurtaracağız! Memleket Partisi’nin bu kadroları vardır, Memleket Partisi Genel Başkanı’nın siyasi deneyimi buna yeterlidir. Çocuk oyuncağı değildir devlet yönetimi. 6 tane genel başkanın sekreteryasını mı yapacak cumhurbaşkanı? Nasıl bir şeydir bu ya? Onlara danışmadan tuvalete gidemez. Bu komediden öte bir durumdur artık. Gerçekliği iktidar da yitirmiş, 6’lı masa da yitirmiş.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan İnce;

Sinan Ateş cinayeti ile gelişmeler var, bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir? Sorusuna;

Gerçekten Türkiye’de artık anayasa yok, yasa yok, güvenlik yok. Sinan Ateş’in başına gelen hepimizin başına gelebilir bu ülkede. Bu ülke artık; sokakları güvenli değil, bu ülkenin sokaklarında gezerken hepimiz tedirginiz. Kadınlar tedirgin, çocuklar tedirgin, okula giden çocuk da tedirgin, sokağa çıkan kadın da tedirgin, herkes tedirgin. Arkadaşlarını öldürüyorlar bu memlekette. Bugün gideceğim ailesine baş sağlığı dilemeye. Devlet bitmiş, devletin gelenekleri yok olmuş, kuralları yok olmuş, çivisi çıkmış bu ülkenin! O çiviyi yerine takacağız.