Genel Başkanımız Muharrem İNCE, YSK’ya giderek Cumhurbaşkanlığı adaylık başvurusunu yaptı.
20.03.2023

 

Muharrem İnce, YSKya giderek Cumhurbaşkanlığı adaylık başvurusunu yaptı.

 

Yoğun bir trol saldırısı altında olduğuna dikkat çeken Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, kendisini “Çetin Cevizolarak tanımladı ve 6lı masadakilerin aksine Erdoğan’ın adaylığına itiraz edeceklerini söylediMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bugün saat 14:00de YSKya gelerek Cumhurbaşkanlığı adaylığı için resmen başvurusunu yaptı. İnce, YSK çıkışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı adayı olmasının mümkün olmadığına dikkat çekerek Sayın Erdoğan’ın Anayasamıza göre aday olamayacağını onun da dilekçesi hazır. Fakat onun süreci henüz başlamadığı için 24’ün de yanılmıyorsam. O itirazımızı da yapacağız. 6lı masa bu itirazı yapamıyor. Anayasaya aykırı olduğunu bile bile, Anayasaya aykırı ama biz kabul ediyoruzdiyorlar. Biz ilkeli insanlarızdedi.

YSK Başkanı Ahmet Yeneri makamında kısa süreli ziyaret ettikten sonra Cumhurbaşkanlığı adaylığı için başvurusunu yapan Memleket Partisi Lideri Muharrem İnce, kendisini bekleyen gazetecilere şunları söyledi;

BEN ÇETİN CEVİZİM

Değerli arkadaşlar, Türkiye bir trol cenneti. Türkiyede sadece İletişim Başkanlığının trolleri yok. Belediye trolleri var, parti trolleri var. Bu troller önce sayın Ekrem İmamoğluna yapacaklarını yaptılar. Sonra Meral Akşenere yaptılar. İftiralar attılar. Masadan kalkınca iftiralarını sıraladılar. Masaya oturunca övgüler düzdüler. Bu trol ordusu şimdi bana sataşıyor. Fakat ben çetin cevizim. Ben öyle pes etmem. Kimse benim pes edeceğimi sanmasın. Yani iftira ediyorlar, hakaret ediyorlar. Vazgeçirmeye çalışıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar, biz bu seçimi alacağız. Bundan hiç kuşkum yok benim.

SEÇİMİ KAZANACAĞIZ

Bugün oy oranımız yüzde 19 ve 20lerde. Bunu herkes biliyor. AKPnin içindeki anketçiler de biliyor. CHPnin içindeki anketçiler de biliyor. Fakat kampanya süresince, bazı adaylar oyunu arttırır. Bazı adaylar oyunu düşürür. Bunu, bu 50 gün içinde hepiniz göreceksiniz. Bütün Türkiye bunu görecek. Bizim bir medyamız yok. Sadece sosyal medyada gençlerin desteği ile yürütüyoruz. Oraya da bu sefer bot hesap diyorlar. Yahu bizim bot hesaba bakacak para nerede? Partide benim makam arabam bile yok. Kendi arabama biniyorum. Otobüs bizde 2006 model. Bizde öyle sizin belediye paralarınız gibi, hazine paralarınız gibi para yok ki. Bizde gönüllüler ordusu var. Biz bu kampanyayı göreceksiniz, 30un üzerinde bir oy ile tamamlayacağız. Seçim ikinci tura kalacak. İkinci turda da yüzde 60’ın üzerinde Cumhurbaşkanı seçileceğim. Onun için bu trol orduları ile hiç işim olmaz.

MEMLEKETİ UÇURUMUN KENARINDAN ALMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ

Ben projelerimi anlatacağım. Bu ülkede deprem beka sorunudur dedim, dinletemedim. Şimdi bir daha söylüyorum. Acilen su problemini çözmemiz lazım. Memleketin önünde ciddi bir su problemi var. Bunları anlatacağız. Gıdadaki gıda enflasyonunu nasıl yok edeceğiz. Tarımsal üretimi nasıl arttıracağız? Tarıma dayalı sanayiyi nasıl geliştireceğiz? Bunları anlatacağız. Bizim trol ordularına verecek cevabımız var ama memleket uçurumun kenarında biz memleketi uçurumun kenarından çekip almak için var gücümüzle çalışacağız. Seçim ikinci tura kalacak, ikinci turda alacağız.

ERDOĞANIN ADAYLIĞINA İTİRAZ EDECEĞİZ

Ben dilekçemi verdim. Sayın Erdoğan’ın Anayasamıza göre aday olamayacağının dilekçesi de hazır. Fakat onun süreci henüz başlamadığı için, 24’ün de yanılmıyorsam o itirazımızı da yapacağız. 6lı masa bu itirazı yapamıyor. Anayasaya aykırı olduğunu bile bile, Anayasaya aykırı ama biz kabul ediyoruzdiyorlar. Biz ilkeli insanlarız. Biz Anayasaya sadakatla bağlı kalacağımıza yemin etmiş insanlarız. O itirazımızı da günü geldiğinde YSKya yapacağız