Memleket Partisi Genel Başkanımız Muharrem İNCE; “Bu bölgeyi gündemde tutmak istiyoruz, insanlar unutulmasın istiyoruz.”
05.07.2023

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bugün deprem bölgesinde yer alan Hatay’ın İskenderun ilçesini ziyaret etti. Bölgede kısa bir basın açıklaması düzenleyen İnce: "Bu bölgeyi gündemde tutmak istiyoruz, insanlar unutulmasın istiyoruz." dedi.

İNSANLAR UNUTULMASIN İSTİYORUZ
1999 Marmara depreminde tecrübeli olduğum için, orada bizzat yaşadığımız için depremin üzerinden 5 - 6 ay geçtiğinde Devlet de unutur, yardımseverler de unutur. Herkes unutur. Biz 1999 Yalova'da bunu yaşamıştık. Bugün de arkadaşlarımızla birlikte İskenderun, Antakya, Kahramanmaraş ve Pazarcık’ta her tarafı gezeceğiz. Bu bölgeyi gündemde tutmak istiyoruz, insanlar unutulmasın istiyoruz.

ÜZERİNDEN 6 AY GEÇMESİNE RAĞMEN HALA ENKAZ GÖRDÜK

Yani 6 ay geçti depremin üzerinden hâlâ enkaz gördük girerken. Buna çok üzüldüm. Yani bunların kaldırıldığını tahmin ediyordum. Bir de geçmişte miting yaptığımız yeri su basmış. Deniz şehrin içine girmiş, dükkanların yarısı kapalı. İskenderun gibi il olmayı çoktan hak eden bir kentin daha canlı olmasını bekliyordum. Buradaki insanlar şimdi bir de sıcakla boğuşacaklar. Konteynırlarda, çadırlarda buradaki yurttaşlarımızın sorunlarını gündemde tutmak için, dile getirmek için, çare üretmek için arkadaşlarımla birlikte deprem bölgesini tekrar geziyoruz.