Memleket Partisi Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İNCE, Anıtkabir’i ziyaret etti.
05.04.2023

On binlerce Memleket Sevdalısı ile birlikte Anıtkabir’e giden İnce, hem Atatürk, hem de İsmet Paşa için Fatiha duası okudu.


Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, kurmayları ve kendisine gönül veren on binlerce vatandaş ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti. Hem Atatürk, hem de İsmet Paşa için Fatiha duası okuyan İnce, Anıtkabir Anı defterine “Kurduğunuz Cumhuriyeti, emanet ettiğiniz gençlerle birlikte ilelebet yaşatacağız” diye yazdı.

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı İnce, saat 12:30’da Genel Merkez binası önünden kurmayları ile bindiği seçim otobüsü ile Anıtkabir’e hareket etti. Yurdun dört bir yanından gelen partililer tarafından “Aslanı Yol” girişinde karşılanan İnce, yoğun sevgi gösterileri arasında Anıtkabir’e yürüdü. Anıtkabir Muhafız Alayı askerleri tarafından karşılanan İnce ve beraberindekiler saat 13:00’de Atatürk’ün mozolesinin bulunduğu alana ulaştı. Burada bir dakikalık saygı duruşunun ardından Atatürk’e Fatiha duası okuyan Cumhurbaşkanı adayı İnce, İsmet Paşa’nın mezarı başında da ayrıca durdu. İsmet Paşa için de Fatiha duası okuyan Muharrem İnce, Misak-ı Milli Kulesindeki Anıtkabir Anı Defterine şunları yazdı;

"ATATÜRK’E SÖZ VERDİ”

Ey Büyük Atatürk,

Açtığın yolda, gösterdiğin hedefte durmadan yürüyeceğime, akıl, ahlak ve adalet mirasınıza sonuna kadar sahip çıkacağıma ant içerim.

Kurduğunuz Cumhuriyeti, emanet ettiğiniz gençlerle birlikte ilelebet yaşatacağız. Ruhunuz şad olsun.