Memleket Partisi Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İNCE: “Bu iktidarı da, bu muhalefeti de birlikte göndereceğiz”
20.04.2023

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Yalova’da hemşehrilerine seslendi. İnce, “Bir otobüsle, bir telefonla bu iktidarı da bu muhalefeti de birlikte göndereceğiz. Alayını paketleyeceğiz” dedi.

İzmir Menemen mitinginin ardından memleketi Yalova’ya geçen Memleket Partisi Lideri İnce, hemşehrileri tarafından çok sıcak karşılandı. Memleket Sevdalıları ile Yalova caddelerinde yürüyüş yapan İnce, partisinin seçim ofisine ziyarette bulundu. Burada yaptığı konuşmada hem iktidarı, hem de muhalefeti eleştiren İnce, şöyle konuştu:

“DÜZLÜĞE ÇIKARACAĞIZ MEMLEKETİ”

Sloganlarımız, ‘Ne sağdan, ne soldan, Atüatütrk’ün yolundan’, ‘Ne cumhur ne millet, tek yol memleket” Düzlüğe çıkaracağız bu memleketi. Uçurumun kenarından çekip alacağız.

Ne Erdoğan ile olur, ne Erdoğan’ın eskileriyle olur. İkisi de olmaz, üçüncü bir yol lazımdı, üçüncü bir yol. Onun için yollardıyız. Düz İzmir’deydim. Bugün Yalova’dayım. Merak etmeyin daha 25 gün var. Bu işi bitireceğiz. Hiç kimsenin şüphesi olmasın.


“TEK ADAM ve TEK ADAY OLMAZ”


Bir tarafta tek adam, öbür tarafta tek aday. Ya biz tek adamdan bıktık, neye tak aday? Sandık orada gel yarışalım. Sonuç kötü olursa faturayı sana keseriz. Yapma ya? Demek ki siz sonucun kötü olması için uğraşıyorsunuz. 17 parti bir araya gelmişsiniz. 11 büyükşehir var. Trilyonlarca lira hazine yardımı var, gazeteleriniz var, televizyonlarınız var. Bu garibanın 2016 model bir otobüsü, bir telefonu var. Bir otobüsle, bir telefonla bu iktidarı da bu muhalefeti de birlikte göndereceğiz. Alayını paketleyeceğiz. Alayına isyan.

 

Bu sırada bir gazetecinin, “Sinan Oğan’ın bir açıklaması vardı. Muharrem İnce’nin oyları bana gelecek şekilde diye. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” Şeklindeki sorusuna İnce şu yanıtı verdi.


“SİNAN OĞAN’A BAŞARILAR DİLERİM”

Kendisine başarılar diliyorum. Ben Babala TV’ye çıktım. Sayın Sinan Oğan’da çıktı. Bir hafta sonra yayınlanınca bakalım, izlenme oranından oy oranını da çıkartırız diye düşünüyorum. Erken konuşmamak lazım. İzlenme oranına bakalım, oy oranı da üç aşağı beş yukarı çıkar