Memleket Partisi Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İNCE; “Davutoğlu ile Babacan’ı at oradan. Sayın Akşener’i de Cumhurbaşkanı yardımcısı yap. Ben hiçbir şey istemiyorum”
06.05.2023

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin İstanbul’daki ikinci durağı Bahçelievler oldu. Burada da büyük ilgi gören İnce, geçtiğimiz akşam bir TV programında CHP’ye yaptığı teklife atıfta bulunarak “Muharrem İnce’nin bir talebi yok. Ben memleketi düşünüyorum. Eğer siz de koltuklarınızı düşünmüyorsanız, Davutoğlu ile Babacan’ı at oradan. Sayın Akşener’i de Cumhurbaşkanı yardımcısı yap. Ben hiçbir şey istemiyorum. Var mısın?” dedi.

 

Türkiye’de herkesin bir partisi olduğunu, Atatürkçülerin de artık Memleket Partisi olduğuna işaret eden ince şöyle konuştu:

“MİLLETİ FAKİRLEŞTİREN ERDOĞAN GİTMELİDİR”

21 yıldır Türkiye’yi yöneten Erdoğan gitmelidir. Merkez Bankasının kasasını boşaltan, tarımı bitiren, gençleri umutsuzluğa sürükleyen, emeklileri geçindirmeyen, Türkiye’nin sokaklarını Suriyelilerle dolduran, toplumu ayrıştıran, yargıyı çökerten, üniversiteleri susturan, milleti fakirleştiren Erdoğan gitmelidir.


“ERDOĞAN’IN ALTERNATİFİ ESKİLERİ DEĞİLDİR”

Ama Erdoğan’ın alternatifi, Erdoğan’ın eskileri değildir. 21 yılın 18 yılında paranın başında, ekonominin başında Ali Babacan vardı. Dün akşam diyor ki, bir televizyonda… ‘Muharrem İnce’de Sayın Fethullah Gülen’e Sayın dedi’ diyor. Dervişin fikri neyse, zikri odur.

Suriyelileri başımıza bela eden Erdoğan ve Davutoğlu’dur. Dördünü topluyorsun, 1 çıkıyor. Hepsi Cumhurbaşkanı Yardımcısı, 77 Milletvekili, hepsine de 2’şer bakanlık. Yağma Hasan’ın böreği. Böyle bir dünya yok. Ben dedim ki, dürüstçe mertçe. Konu memleket meselesi, eğer diyorsanız ki, Muharrem İnce bize yardımcı ol. Olurum dedim. Ya Davutoğlu ile Babacan, Türkiye’nin bu hale gelmesinde pay sahibi ortak. Bunların oyu yok. Oy burada, Memleket Partisi’nde.

 

“BENİM BİR TALEBİM YOK”

Bana diyorlar ki, “Çekil” ne demek çekil? Kenara git! A seçeneği mi? B seçeneği mi? Tayyip Erdoğan mı? Kemal Kılıçdaroğlu mu? Ya C diyemez miyiz? Yasak mı? C demek. Demokratik bir hak var. Yani ilkokul çocuklarına bile A, B, C, D diye soruyorlar. Millete iki seçenek, herkes çekilecek! Bence Erdoğan’da çekilsin! Kılıçdaroğlu tek başına gitsin!

Ben söylüyorum bak Muharrem İnce’nin bir talebi yok. Ben memleketi düşünüyorum. Eğer sizde koltuklarınızı düşünmüyorsanız, Davutoğlu ile Babacan’ı at oradan, Sayın Akşener’i de Cumhurbaşkanı yardımcısı yap. Ben hiçbir şey istemiyorum. Var mısın?

 

Ya kardeşim, Cumhurbaşkanı yardımcılığı istemiyorum. Bakanlık istemiyorum. Makam istemiyorum. Para pul istemiyorum. Alın size bir teklif. Ama yapamazlar. Sıfır oyla her şeyi alıyorlar.

“CHP LİSTELERİNDEN SEÇİME GİRENLERİN, AKP’YE GEÇMEYECEĞİNİ KİM GARANTİ EDER?”

Bakın CHP’li kardeşlerime sesleniyorum. Şu anda CHP listelerinde 77 kişi var. DEVA’lı, Saadet’li, Gelecek’li 77 kişi. Bunların 50’si 60’ı seçilecek. Senin oylarınla. Altı ok’a bastığın oy ile Saadetli, Devalı seçilecek. Sonra 15 Mayıs’tan sonra AKP’ye geçmeyeceğini kim garanti edebilir. Bunlar eski AKP’li zaten.


“TÜRKİYE’NİN SİGORTASI MEMLEKET PARTİSİ’DİR”

Bakın aziz milletim. Deprem konusunda uyardım, dinlemediniz. Dolar konusunda uyardım, dinlemediniz. Su krizi kapıda uyarıyorum. Bir büyük kriz daha var kapıda. Parlamento aritmetiği, yeni dönemde Memleket Partisi mecliste olmazsa bakın ne olacak söyleyim.

Bir HDP var, iki CHP listelerindeki 77 eski AKP’li var. Bir de AKP’nin içindeki Atatürk karşıtları var. Öyle büyük bir blok oluyor ki, 360’ı bulurlar, anayasayı değiştirirler. Türkiye’nin sigortası Memleket Partisi’dir.


“HER EVDEN 1 OY İSTİYORUM”

Sizden istediğim, her evden bir oy Memleket Partisi’ne… Bakın Türkiye kumpas davalarında, ergenekon’da balyozda, sahte cd’ler üretildi. Sahte evraklar üretildi. Orduyu dağıttılar. Kim yaptı bunu? Fetö yaptı. Fetö. şimdi aynı fetö. Memleket Partisi ile ilgili sahte dekontlar ortaya atıyor. Milyon dolarlar. Ya, bir siyasi partiye 223 liradan fazla yardım yapılamaz. Kanun öyle, kanun. Dekontları alıyorlar, miktarı çiziyorlar. Yazıyorlar 5 milyon dolar, salıyorlar piyasaya. Sonra Memleket Partisine ve Muharrem İnce’ye iftiralar atıyorlar. Muharrem İnce’nin diz çökeceğini sanıyorlar. Muharrem İnce’nin geri çekileceğini sanıyorlar. Avucunuzu yalarsınız.

“DOSTLARIMA SESLENİYORUM”

 

Bunlara inanıp da, yayan dostlarıma sesleniyorum. Bunları whatsapp gruplarında gezdiren dostlarıma sesleniyorum. Bu fetö var ya, bu fetö… Elini verirsen kolunu kaptırırsın. Kolunu verirsen, vücudun gider. Sizden yarın bir şeyler isteyecekler. Alamadıkları zaman aynı iftiraları size atacaklar. AKP bunlarla iş tuttu. Erdoğan Fetö ile ortaklık yaptı. Ne zamana kadar? 15 Temmuz’a kadar. 15 Temmuz’da gördü ki, bunlar tehlikeli bir örgüt. Vazgeçti ondan sonra. Kendi arkadaşlarını da korudu. Hesap sormadı. 3- 5 kişiden hesap sordular. Zaten ağababaları yurt dışına kaçtı.


“TERÖR ÖRGÜTLERİNİN HEDEFİNDEYİM”

Neden Memleket Partisine oy vermelisin? Neden Muharrem İnce’ye oy vermelisin? Bakın nedenini söylüyorum:
PKK’lılar kiminle uğraşıyor? Muharrem İnce

Fetö’cüler kiminle uğraşıyor? Muharrem İnce

Hizbullahçılar kiminle uğraşıyor? Muharrem İnce

Bütün terör örgütlerinin hedefinde ben varım!
Terörün kökünü kazıyacağım, kökünü!


“İHA’LARDAN, SİHA’LARDAN RAHATSIZ DEĞİLİM”
İHA’lardan SİHA’lardan rahatsız olanlar var. Ben rahatsız değilim. Benim askerime, benim polisime yardımcı oluyor mu? Oluyor. Terör örgütlerine karşı üstünlük sağlıyor mu? Sağlıyor. Ben daha fazla destek olacağım, söz!

“DEVLETE YENİDEN GÜVENİ TESİS EDECEĞİZ”

Bu ülkede devlete olan güveni yeniden tesis edeceğiz. Devleti yeniden inşa edeceğiz. Devlete olan güveni yeniden sağlayacağız. Türkiye ÖSYM’sine, Merkez Bankasına açıklanan rakamlara herkes güvenecek. Önce devlete güven. Sonra bu memlekette hukuku egemen kılacağız. Adil yargılanma hakkı vereceğiz. Mahkemeler adalet dağıtacak. Kamuda işe girme ve yükselme liyakata göre olacak. Gençlerin umutlarını yeniden tazeleyeceğiz. Milli Gelirimizin yüzde 2’sini tarıma ayıracağız. Yüzde 5’ini ARGE’ye ayıracağız. Dijital teknoloji diyeceğiz. Nano teknoloji diyeceğiz. Türkiye’de nitelikli eğitim diyeceğiz.

“ANNE VE BABALARA SÖZ”

Dört sözüm olsun size, anne ve babalara. Çocuklarınıza ucuz et yedireceğim. Ucuz süt içireceğim. Balık yiyecekler, yumurta yiyecekler. Nitelikli okullarda okuyacaklar. Evinin dibindeki okullarda okuyacak. Sizin çocuklarınız üniversiteye gittiğinde, tarikat yurtlarına muhtaç etmeyeceğim söz! Ve çocuklarınıza iş bulacağım.

“DEPREM TEHLİKESİNE KARŞI DİRENÇLİ KENTLER KURACAĞIZ”

Ve bu ülkede 7 milyon bağımsız konut var. Dönüştürülmesi gereken, dirençli kentler, dirençli yerleşim alanları kuracağız. Bu topraklar, deprem coğrafyasıdır. Bu topraklarda bugün bunu sağlamazsak, hepimiz öleceğiz. Buna öncülük yapacağız. Deprem bir beka meselesidir dediğimde, kimse beni dinlemedi. Sonradan görüldü. Ama Eskişehir’den Edirne’ye kadar ülkemiz deprem tehdidi altındadır. Bunu mutlaka başarmalıyız.

“AKIL, ADALET, AHLAK”

Onun için diyorum ki; 3A Akıl, Bilim, Matematik, Adalet, Ahlak… İnsanlar asgari ücretle iş bulamazken bazıları 5 yerden maaş alıyor. Ahlaksızlıktır bu. Bu düzeni birlikte yıkacağız.


“SİZDEN BİR ŞEY İSTİYORUM”
Eliyle 3 işareti yapan ve partisinin sembolü haline gelen hareketi herkesin yapmasını isteyen Memleket Partisi lideri ve ve Cumhurbaşkanı adayı İnce “Şimdi herkesten 3 yakınını Memleket Partisi’ne oy vermesi için ikna etmelerini istiyorum, söz mü?” diye sordu.


Kendisini dinleyenlerin hep bir ağızdan “söz” diye bağırması üzerine
“Ne sağdan, ne soldan Atatürk’ün yolundan” “Ne cumhur, ne millet, tek yol Memleket”

Sloganlarını alanda bulunanlara tekrarlattı. İnce, konuşmasını “Bir çivi bir nalı kurtarır, bir nal bir atı kurtarır, bir at bir yiğidi kurtarır, bir yiğit memleketi kurtarır” sözleri ile tamamladı.