Memleket Partisi Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İNCE’den 6’lı masa açıklaması: “Bu arkadaşların Türkiye’ye, milletimize nasıl bir tuzak kuracaklarını hep birlikte yaşayacağız”
26.04.2023

Memleket Partisi Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’den 6’lı masa açıklaması: “Bu arkadaşların Türkiye’ye, milletimize nasıl bir tuzak kuracaklarını hep birlikte yaşayacağız”

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce 6’lı masa ortaklarından Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın basına yansıyan açıklamalarının ardından konuştu. İnce, “Bu arkadaşların Türkiye’ye, milletimize nasıl bir tuzak kuracaklarını hep birlikte yaşayacağız” dedi.

 

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, doğru ittifakın CHP, İYİ Parti ve Memleket Partisi arasında olması gerektiğini vurgulayan İnce, şöyle konuştu:

“GARİP SESLER GELİYOR”

 

Değerli vatandaşlarım, Türkiye bir kader seçimine doğru gidiyor sayılı günler kaldı. Ancak altılı masadan garip sesler geliyor. Sayın Davutoğlu, 90 yaşındaki halasını dahi ikna edemediğini söylüyor. Sayın Babacan ‘Tabanımızın hepsinin CHP'ye oy vermeyeceğini CHP'lilere ilettik’ diyor. ‘Bunu söyledik’ diyor. Daha önce de, Türklük tartışması açıyor. Anayasa’nın ilk dört maddesini tartıştırıyor. ‘İkinci tura kalırsa Muharrem İnce’ye oy vermem’ diyor. Yani ‘İkinci tura kalırsa Muharrem İnce’ye oy vermem’ demek,. aslında birinci turda da ne yapacağının belli olmadığını söylüyor.


“MİLLETİMİZE KAZIK ATACAKLAR”

Yani bunun Türkçe meali şudur; Biz listelere girdik. CHP listelerine yerleştik. Yerimiz garanti. İster oy verin CHP’ye, ister vermeyin diyor. Bu Türkiye'ye bir tuzaktır. Bu milletimize nasıl bir kazık atacaklarını 15 Mayıs sabahı hep birlikte göreceğiz.


“MİLLET İTTİFAKI DOĞRU KONUMLANMAMIŞTIR”

Bu iş doğru değildir. Bu millet ittifakı doğru konumlanmamıştır. Bunun doğrusu CHP, İYİ Parti ve Memleket Partisi birlikte yapmalılardı. Bunu defalarca gündeme getirdim ama ne yazık ki; Bizi dinleyen olmadı. Seçim günü hep birlikte göreceğiz. CHP listelerine yerleşen, garanti yerlere yerleşen bu arkadaşların Türkiye’ye, milletimize nasıl bir tuzak kuracaklarını hep birlikte yaşayacağız.