Memleket Partisi Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İNCE; “Memleket Partisi TBMM’nin sigortası olmalıdır.”   
06.05.2023

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İstanbul Gaziosmanpaşa’da halkla buluştu. Yeni oluşacak TBMM’de, ülkenin geleceği açısından önemli bir tehlike olduğuna dikkat çenen İnce, “O mecliste parmakların nereye kalkacağını kimse bilmiyor. Onun için, TBMM’ye bir sigorta lazım. TBMM’ye Atatürkçü, Cumhuriyetçi, Yurtsever, Kuvayı Milliye ruhundan gelen bir parti lazım” dedi.

 

Gaziosmanpaşa Bağlarbaşı caddesini vatandaşlarla birlikte yürüyen ve sohbet eden İnce, yaptığı konuşmada, hem iktidarı, hem muhalefeti sert bir dille eleştirdi. İnce şöyle konuştu:

“TBMM’YE MEMLEKET PARTİSİ LAZIM”

Bu sefer mecliste bir tehlike var. Onu anlatmak istiyorum size. Bir HDP var. İki AKP’nin içinde Cumhuriyet ile, Atatürk ile problemli olanlar var. Üç, CHP listelerinde 77 kişi var. Gelecekli, Saadetli, Devalı… Pazar günü seçildiklerinde, pazartesi günü nereye gidecekleri belli değil! CHP’den ayrılacakları kesin! Yani o mecliste parmakların nereye kalkacağını kimse bilmiyor. Onun için, TBMM’ye bir sigorta lazım. TBMM’ye Atatürkçü, Cumhuriyetçi, Yurtsever Kuvayı Milliye ruhundan gelen bir parti lazım. Bu dönem parlamentosunda Türkiye’nin geleceğimizin, çocuklarımızın Memleket Partisine ihtiyacı var. Memleket Partisi mutlaka o mecliste olmalı, Türkiye’nin sigortası olmalı.


“GENÇLER SİZDEN 3 KİŞİYİ İKNA ETMENİZİ İSTİYORUM”

Ben onun için size diyorum ki; Genelde her gittiğim yerde gençler karşılıyor beni. Gençler sizden 3 kişiyi ikna etmenizi istiyorum bugün, söz mü? Anneniz, babanız, halanız, teyzeniz, amcanız, dayınız… Bu mecliste Memleket Partisi mutlaka olmalı. Çünkü o parmakların nereye kalkacağını kimse kestiremez! Fetöcüler var! PKK yanlıları var! Hizbullahçılar var! Hepsi var! Sizler bunu düşünmelisiniz.


Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, konuşmasını sürdürürken bir kenardan birinin protestosu duyuldu. Bu arada İnce de, “Seni kim gönderdi buraya? Para ile mi? gönderdiler” diye sordu. Vatandaşların o kişiyi protesto etmek istemesi üzerine de “Olacak bunlar, boşverin, takılmayın. Bu aralar tehdit edilenlerde olur, zengin edilenlerde olur” diyerek konuşmasını şöyle tamamladı:


“İKTİDAR TÜRKİYE’NİN HUKUK DÜZENİNİ BOZDU”

Bakın 21 yıllık bir iktidar var. Bu iktidar merkez bankasını boşalttı. Tarımı çökertti. Eğitimin niteliğini bozdu. Sokakları Suriyelilerle doldurdu. Türkiye’yi kutuplaştırdı, kamplaştırdı. Türkiye’de hukuk düzenini bozdu. Yolsuzluklar arttı. Hırsızlıklar arttı. Hiçbir sorunu çözemedi 21 yılda.

“ERDOĞAN’IN ESKİLERİ”

Ama bu 21 yılın 18 yılında Davutoğlu var. Babacan var. Bunlar ekonomi bakanı, Genel Başkan, Başbakan, Dışişleri bakanı. Suriyelerin sorumlusu. Ekonomiyi yöneten o. Şimdi bize Erdoğan’ın eskilerini kurtarıcı diye yutturmak istiyorlar! Erdoğan ile de olmaz, Erdoğan’ın eskileri ile de olmaz!

 

“YEPYENİ BİR YOL*

Yepyeni bir yol. Biz Memleket Partisi olarak “Ne sağdan, ne soldan Atatürk’ün yolundan” “Ne cumhur, ne millet tek yol memleket” bunu başaracağız biz bunu! Biz memleket partisi olarak ne kadar üstümüze gelirlerse gelsinler, ne kadar iftira atarlarsa atsınlar, ne kadar sahte dekont düzenlerse düzenlesinler. Bu Fetöcülerin işi. Fetöcülerin işini yayan zavallılar var ama.

“FETÖCÜLERDEN SAHTE DEKONTLAR”

Bir siyasi partiye 223 bin liranın üzerinde bağış yapamazsın! Kanun yasaklamış, yasak!
Bir bakıyorsun, bir dekont…. Memleket partisine 5 milyon dolar bağış. Yahu bu yasak zaten, yasak! Bu kimin işi? Bu fetöcülerin işi. Fetöcüler, sahte belgelerle koca bir orduyu dağıttılar, orduyu.

“BU DEKONTLARI PAYLAŞAN ZAVALLILARA ACIYORUM”

Şimdi fetöcülerin yaptığı sahte dekontları paylaşan zavallılar var, zavallılar… Onlara acıyorum ben. Bunu birlikte çözeceğiz. Dik durun, mücadeleye devam edin. Her gün 3 kişiyi ikna edin.
“Ne sağdan ne soldan, Atatürk’ün yolundan” “Ne cumhur, ne millet tek yol Memleket” “Bir çivi bir nalı kurtarır, bir nal bir atı kurtarır, bir at bir yiğidi kurtarır. Bir yiğit memleketi kurtarır” Hepinize teşekkür ediyorum.