Memleket Partisi Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İNCE; Terör örgütlerinin hedefindeyim!
29.04.2023

Memleket Partisi Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İNCE; Terör örgütlerinin hedefindeyim!

Balıkesir’de halka hitap eden İnce, birçok seçime girdiğini hatırlatarak bu seçim dönemindeki gibi iftiralarla hiç karşılaşmadığını bildirdi.

 

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Balıkesir’de coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Bütün terör örgütlerinin hedefinde olduğunu ve kendisi hakkında uydurma belgeler düzenlenerek algı operasyonları yapıldığını belirten İnce, “doğru yolda olduğumdan çok eminim. Terör örgütlerinin hedefindeyim, fetöcülerin hedefindeyim. PKK'lıların hedefindeyim. Hizbullahçıların hedefindeyim ben. Gençler yanımda var yanımda Atatürkçüler yanımda. Ben bu yola çıkarken, yolumun zor olduğunu biliyordum. İftiraları biliyordum. Yalan söyleyeceklerini biliyordum. Düzmece belgeler yayınlayacaklarını biliyordum” dedi.

 

Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, Balıkesir Ali Hikmet Paşa Meydanında, konuşmaya başlamadan önce 41 yıl öncesindeki hatıralarını anlattı. Fizik Öğretmeni olmak için Balıkesir’e geldiğini ve 3 Kasım günü bir akşamüstü evden ilk kez ayrıldığı için ağladığını söyledi. Konuşması zaman zaman sloganlarla kesilen İnce “Şimdi sizlere Cumhurbaşkanı adayı olarak konuşmak istiyorum” diyerek şöyle konuştu:

“İKİ BLOKLA DA OLMAZ”

 

Neden bu iki blokla da olmaz? Bakın ben size söyleyeyim. Feto kimi destekliyorsa, PKK kimi destekliyorsa, Hizbullah kimi destekliyorsa, oradan uzak duracaksınız. Peki Feto, kime iftira atıyor? Muharrem İnce’ye! PKK’lılar kime iftira atıyor? Muharrem İnce'ye Hizbullahçılar kime iftira atıyor? Muharrem İnce’ye. O zaman bu memleketin dürüst evlatları terörle arasına mesafe koyanlar, bakmayın siz algı operasyonlarına. Seçim günü bir oy Memlekete, bir oy Memleketin evladı evladı Muharrem İnceye!


“BENİM MEDYAM YOK”

 

Değerli dostlarım, benim medyam yok. Benim hazine param yok. Bizim televizyonlarımız yok. A Haberimiz, Halk Tv’miz yok. Şimdi hepiniz açın açın telefonları, canlı yayına geçin. Memleket medyasını ayağa kaldırın!

“SEÇİM’E DARBE DEMEK AYIPTIR”

Değerli Balıkesirliler bakın size şunu anlatmak istiyorum 14 Mayıs'ta seçim var.
Seçim demek, şenlik demektir. Seçim demek, düğün demektir. Seçim demek bayram demektir. Darbe, demek ayıp şeylerdir, ayıp, ayıp! Seçim Şenliktir. Biz bu düzeni yıkacağız hep birlikte.

 

“ESKİ TÜRKİYE’Yİ ÖZLEDİM”

Ben neyi özledim biliyor musunuz neyi? Eski Türkiye'yi özledim. Eski Türkiye nedir? oO eski Türkiye’yi anlatayım. Eski Türkiye'de Demirel, Ecevit televizyona çıkardı, tartışırdı. Ben bunu özledim. İçişleri Bakanı, Adalet Bakanı, Ulaştırma Bakanı seçime belli bir süre kaldığında istifa ederdi. Yani Türkiye'de bir utanma duygusu vardı, edep vardı. Hepsini yok ettiler!

Televizyonlarda çıkıp konuşmak istiyorum; Adaylarla tartışmak istiyorum. Bu millet Ecevit’in nezaketini özledi. Bu millet Demirel'in mizah gücünü özledi. Keşke televizyonlara çıksak da, bunları tartışabilsek.

“ERDOĞAN NEDEN GİTMELİ?”

Erdoğan gitmeli neden gitmeli? Onu anlatayım, Doları 1,60'tan aldı, 20 TL'ye çıkardı. Tarımı bitirdi. Buğdayın anavatanıyız, buğday ithal ediyoruz. Hayvancılık bitti. Kıyma oldu 350 TL Şimdi İtal et getiriyor, fiyatları düşürecek. Ama bu seferde besici batacak. Yerli Üretici batacak. Yani kurban bayramından sonra bin TL olur et bin!

Eğitimin niteliğini bitirdi. Ve hedefler koydu bu milletin önüne dedi ki; 2028'de, ben 2 trilyon dolar milli gelir yapacağım kişi başı. 25 bin dolar, 500 milyar dolar ihracat, bunların hiçbiri olmadı.

Şimdi 2028'e diyor ki; 2028'de yapacağım. Ya sen 21 senede yapamamışsın! Sana 210 sene versek yine yapamazsın! Çünkü sen akla inanmıyorsun! Çünkü sen bilime inanmıyorsun! Çünkü sen hukuka inanmıyorsun! Merkez Bankası'nın kasasını boşalttı. Rezervleri sıfırladı. Basını susturdu. Öğrencilerin gençlerin umutlarını yok etti.  Erdoğan bu memleketin hayrına hiçbir şey yapamaz!

“ERDOĞAN İLE OLMAZ, ESKİLERİ İLE DE OLMAZ”

Bakın Erdoğan ile olmaz Erdoğan'ın eskileriyle de olmaz. 2001'den 2019'a kadar Davutoğlu yanında, Babacan yanında özelleştirmeler yapılırken Babacan bakan, Suriyeliler Türkiye'ye gelirken Davutoğlu başbakan, Kılıçdaroğlu da Erdoğan'ın eskilerinden medet umuyor. Olmaz Erdoğan'la da olmaz Erdoğan'ın eskileriyle da olmaz!

“CHP LİSTELERİNDEKİ 77 KİŞİ”

Şimdi benim güzel CHP'li kardeşlerim size sesleniyorum; Siz benim dostumsunuz. Balıkesir 3’ncü sırada Ali Babacan'ın adamı var. Sizin oylarınız ile seçilecekler. Sonra pazartesi günü CHP'den istifa edecekler. Kaç kişi? 77 kişi! Ya sizin vicdanınız buna el veriyor mu? Allah aşkına! Yani Atatürk'ün Çankaya’sında Sadullah Ergin’e nasıl oy vereceksiniz ya? Eliniz titremeyecek mi sizin! İzmir'de ‘Kemalizim ırkçılıktır’ diyen Yüksel Taşkın’a Taraf gazetesi yazarına, ey Atatürkçüler nasıl oy vereceksiniz ya?

Ben Çankaya’da oturuyorum. oyumu orada kullanacağım. Diyelim ki, Memleket Partisi yok. CHP listesinde Sadullah Ergin var. Vallahi ben boş boş atarım! Silivri’de Muharrem İnce CHP'nin grup başkanvekili olarak mücadele ederken, Sadullah Ergin Adalet Bakanıydı. O bizim Generallerimizi inim inim inletirken, yargıyı Fetöye teslim ederken, Sadullah Ergin Adalet Bakanıydı!

 

“BABACAN, BİRİNCİ TURDA DA KILIÇDAROĞLU’NA OY VERECEK Mİ? ŞÜPHELİ”

 

Ey CHP'liler benim güzel kardeşlerim, siz gidip onlara oy verecekseniz? Benim size diyecek bir şeyim yok! Kılıçdaroğlu 77 kişiyi Saadet’li, Deva’lı, Gelecek’li 77 kişiyi CHP ne liselerine koydu.
Davutoğlu, geçen gün açıklama yapıyor. ‘90 yaşındaki halamı bile ikna edemedim’ diyor. Yani ‘CHP'ye oy vermeyin’ diyor. ‘Nasıl olsa diyor garanti yerleri aldık. Biz seçileceğiz. İster ver, ister verme.’ Babacana soruyorlar, Tabanımızı diyor, CHP'ye tam ikna edemedik diyor ikinci tura kalırsa Muharrem İnce’ye oy verir misin diyorlar, vermem diyor. Birinci turda Kemal Kılıçdaroğlu'na oy verecek mi? O da şüpheli! Tayyip Erdoğan'a verecek!

“TÜRKİYE ÜZERİNDE BÜYÜK OYUN OYNANIYOR”

Bakın sevgili dostlarım Türkiye üzerinde bir büyük oyun oynanıyor bir büyük oyun terör örgütlerinin oyuncağı olmayalım. Terör örgütleri kimi destekliyorsa, iyice bakın. Diyeceksiniz ki sen niye böyle yapıyorsun? Arkadaş benim yanımda Hizbullah yok, benim yanımda PKK yok, benim yanımda FETÖ yok, milletim var milletim.

“BENİM FARKIM”

Soracaksınız yine, ‘Senin diğerlerinden farkın ne?’ anlatayım farkımı.

Erdoğan'ın Suriyeliler politikasına katılmıyorum. Erdoğan Suriyelileri göndermeyecek, ama ben göndereceğim söz! Erdoğan'ın tarım ve hayvancılık politikasına katılmıyorum. Erdoğan çiftçiyi besiciyi bitirdi. Ben tarımı ayağa kaldıracağım. Erdoğan eğitimi mahvetti.

Anneler babalar size dört çocuğum var. Benim Cumhurbaşkanlığı'ndan çocuklarınız et yiyecek süt içecek, yumurta yiyecek, peynir yiyecek, balık yiyecek, size söz veriyorum!

 

Yine size yine size söz veriyorum, asla ve asla özel okullara muhtaç olmayacaksınız. Devletin okullarında iyi eğitim görecek çocuklarınız. Size bir çocuğum daha olsun çocuklarınızı tarikat yurtlarına teslim etmeyeceğim söz. Ve çocuklarınıza iş bulacağım iş.

Peki Erdoğan'ın katılmadığım yönlerini söyledim, peki muhalefette katılmadığım yerleri; Kılıçdaroğlu diyor ki, Amerikalılarla görüşmüş İHA'lara SİHA’lara çomak sokuyor. Bakın Balıkesir'de Ali Hikmet Paşa meydanından söz veriyorum Türk milletine, İHA’lar, SİHA’lar konusunda Türkiye başarılıdır. Erdoğan'ın damadıymış umurumda değil! Destekleyeceğim!

Türkiye Azerbaycan'a yardım etti. Bir CHP milletvekili çıktı, ‘Ne işimiz var Azerbaycan'da’ dedi. Ben yine Balıkesir’den sesleniyorum. Beni Cumhurbaşkanı seçerseniz, Azerbaycan'a yardım edeceğim. Beni Cumhurbaşkanı seçerseniz, mavi vatani savunacağım. Türk askerinin Libya'da olmasını önemsiyorum Akdeniz'de gaz var. O gazdan pay almamız lazım. Ben CHP gibi düşünmüyorum. Libya tezkeresine evet diyorum, evet!

İktidarın yanlışlarını anlattım muhalefetin yanlışlarını da anlatayım. Onun için biz üçüncü yoluz. Ne sağdan ne soldan Atatürk'ün yolundan… Ne Cumhur ne Millet ne tek yol Memleket.

Bakın biz bu ülkeyi 3A ile yöneteceğiz akıl akıl bilim matematik nano teknoloji dijitalleşme. Yüksek teknoloji, katma değeri yüksek ürünler. Çocuklar matematik öğrenmeden bu iş olmaz! Bu telefonu bir kamyon buğday satarsın, bir tane telefon alamazsın. Olmaz onu yetiştirecek onu üretecek gençler lazım! Matematik öğreteceğiz çocuklara. Matematik öğrenmeden bu iş olmaz!


“BENİ SEÇERSENİZ NELER YAPACAĞIM?”

Bakın beni seçerseniz ne yapacağım? Türkiye)de devleti ayağa kaldıracağım. TÜİK’e güveneceksiniz. Merkez Bankası'na güveneceksiniz. ÖSYMye güveneceksiniz. Size sözüm olsun çocuklar, gençler ne hazineden para çalacaklar, ne de sorularınızı çalacaklar.

“ANKARA’DAKİ SARAYI HALKKA AÇACAĞIM, ŞATAFATI GÖRSÜN BU MİLLET”

Pasaportumuzu kapı kuleden çıktıktan sonra değerli olacak. Türk pasaportunu kimse aşağılayamayacak. Çünkü Türkiye hukuk devleti olacak. Türkiye zenginleşecek. Milli gelirimizin yüzde 5’ini arge’ye ayıracağım. O saray var ya saray, o sarayı kullanmayacağım. Çankaya Köşkü'nde oturacağım. Orayı üniversite sınavında ilk 1000'e girmiş öğrencilere vereceğim. Marmaris’deki yazlık saray var ya orayı engelli çocuklara vereceğim. Ama Ankara'daki Sarayı, bir sene boyunca halka açacağım. Ziyaret edilecek. Şatafatı görsün bu millet diye!

“İFTİRALAR BİTMİYOR”

Şimdi araba yolda gelirken yine su kaynattı. Neyse hortumu değiştirdiler. Bu aralar yani ben 21 sene önce milletvekili oldum. Defalarca aday olduk, kazandık kaybettik. İlk kez bu seçimde bir iftira kampanyası başlattılar. Bir bakıyorsun, ‘Son model bir jip Muharrem İnce’nin eşine hediye edilmiş’ Allah Allah, ya yok böyle bir şey. İki gün geçiyor 10 milyon dolar bağış yapılmış. Ya 1 milyon dolar olsa da, kampanyalar yapacağım. Birkaç gün sonra baktım bir tane dekont bir dekont dekonta 10 milyon TL göndermiş birisi. Yani geri zekalılık bu kadar olur. Şimdi hemen tarihine baktım, bir pazar sabahı. Pazar sabahı bankadan 10 milyonluk havale yapılmış(!) Sonra orada bir İBAN var. İBAN’a girsen görürsün. Şimdi bunu kim yapıyor bunu, yurtdışındaki fetöcüler yapıyor. Yurtdışındaki fetöcüler.

 

“FETÖCÜLERİN İŞİ KUMPAS”

Ama ben fetöcülere ne diyeyim? Onların işi bu zaten, onların işi kumpas! Onların işi yalan! Onların işi sahtekarlık! Bakın bu ülkede adlı YouTube aracılığıyla TÜBİTAK aracılığıyla sahte belgeler düzenlendi. Türk ordusunu yıprattılar. Bana Muharrem İnce’ye yapmışlar, vız gelir tırıs gider. Ben takmam böyle şeyleri. Ben dayanırım da, devlete yazık olur devlete!
Bugün Muharrem İnce yaparlar, yarın başkasına yaparlar!

“CHP’DEKİ ARKADAŞLARIMA ÜZÜLÜYORUM”

Şimdi benim eski CHP'deki arkadaşlarım bunu paylaşıyor sahte belgeyi! İçimi yakan bu. Başka bir şeye üzülmüyorum. Şimdi o fetöcüler geçmişte AKP ile beraberdi, orduyu yıktılar. Şimdi CHP ile iş tutuyorlar, bana iftira atıyorlar. İşin kötüsü ne biliyor musunuz? Balıkesir Barosu Başkanı bir Avukat bunu bir WhatsApp grubunda paylaşmış. Ben hatırlamadım da tanıştığımızı söyledim. Dedim ki ‘Sen nasıl avukatsın? Sen nasıl hukuk fakültesi bitirdin? Ayıp değil mi? Günah değil mi? Yazık değil mi? Sen nasıl alıp bunu paylaşıyorsun? Oradan İBAN var. Gir 1 TL para yatır IBAN’ın kime ait olduğunu gör. Böyle rezillik olmaz!

“DOĞRU YOLDA OLDUĞUMDAN EMİNİM”

Bakın doğru yolda olduğumdan çok eminim. Terör örgütlerinin hedefindeyim, fetöcülerin hedefindeyim. PKK'lıların hedefindeyim. Hizbullahçıların hedefindeyim ben. Gençler yanımda var yanımda Atatürkçüler yanımda. Ben bu yola çıkarken, yolumun zor olduğunu biliyordum. İftiraları biliyordum. Yalan söyleyeceklerini biliyordum. Düzmece belgeler yayınlayacaklarını biliyordum. Para lazım, onu da biliyordum. Örgüt lazım, onu da biliyordum. Ben bu zorlu yolu bilerek seçtim. Burada emin olun, onların bir miting parasına biz koca bir kampanya yapıyoruz. Ama gönülden yürekten yapıyoruz.

Konuşmasının sonunda alanda bulunanların 3 işareti ile ellerini havaya kaldırmasını isteyen Cumhurbaşkanı Muharrem İnce, “Şimdi sizden bir şey istiyorum bugün herkes üç kişi ikna edecek. Herkes eşi dostu, akrabası, teyzesinin oğlu dayısının kızı, komşusu, sevgilisi herkes üç kişi ikna edecek. Söz mü? Söz mü? Söz mü? Unutmayın, bir çivi bir nalı kurtarır. Bir nal, bir atı kurtarır. Bir at, bir yiğidi kurtarır. Bir yiğit memleketi kurtarır!” diyerek sözlerini tamamladı.