MEMLEKET PARTİSİ İLK SEÇİMİNE HAZIR
02.06.2022

Genel Başkan Muharrem İnce, Memleket Partisi Dodurga Belediye Başkan Adayının Osman Dede olduğunu açıkladı.  

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 3 Temmuz 2022 Pazar Günü gerçekleşecek Belediye Başkanlığı seçiminde Memleket Partisi adayının Dodurga’da yaşayan Kıbrıs Gazisi Osman Dede olduğunu açıkladı. 

Bugün parti otobüsüyle Ankara’dan Çankırı’nın Orta İlçesi Dodurga Beldesi’ne gelen  Genel Başkan Muharrem İnce, kendisini karşılayan belde sakinlerine hitaben bir konuşma yaptı. Konuşmasında Memleket Partisini ve politikalarını anlatan İnce, belediye başkanlığı seçimini kazanmak istediklerini, yeniden Belde  Belediyesi statüsünü kazanan Dodurga’ya hizmet etmek için çalışacaklarını anlattı. 

Belediye Başkan Adayı Belde Sakini Osman Dede’ye oy verme çağrısında bulunan Muharrem İnce “ hayırlı ve uğurlu olsun. Sadece Dodurga’da değil bütün Türkiye’de her zaman iddialı olacağız. Bu ülkenin köylüsünün sorunlarını en iyi ben biliyorum. Allahın izni milletimizin isteğiyle iş başına geldiğimizde yepyeni bir Türkiye yaratacağız” dedi.  

Muharrem İnce konuşmasına şöyle devam etti; “*Allah razı olsun Cumhurbaşkanından bizi yeniden belediye yaptı diyenlere sesleniyorum. Arkadaşlar! Sizin belediyenizi ben mi kapattım? Kapatan kim? Açan kim? Bunu kendinize sorun bir önce. Ormandaki ağaçlar birgün baltadan dert yanıyormuş. Bu balta bize şöyle zarar verdi böyle zarar verdi. İçlerinden biri çıkmış demiş ki, yahu baltaya böyle konuşmayın. Baltanın sapı bizden demiş. Ağaç ya! Yani siz de baltanın sapı bizden demeyin sakın. Birşey daha söyleyeyim. Bizim partimiz yepyeni bir parti, pırıl pırıl bir parti. Bizde hazine yardımı yok, müteahhit parası yok, belediye parası yok, haram para yok bizde. Biz helalinden, arkadaşlar gönüllü olarak kendi aramızdan para topluyoruz, bina kiralıyoruz, otobüs kiralıyoruz, siyaset yapıyoruz*

Çankırı Orta lçesi Dodurga Beldesi, daha önce kaybettiği belde belediyesi statüsünü yeniden kazanmış, Yüksek Seçim Kurulu Belediye Başkanlığı seçiminin 3 Temmuz 2022 Pazar Günü olmasına karar vermişti. Memleket Partisi Belediye Başkan Adayı Osman Dede 1953 doğumlu, üç çocuk sahibi, emekli tır şoförü.