1976 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstek Vakfı Bilge Kağan Lisesi'nden mezun olduktan sonra Yeditepe Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü'nde lisans; VUZF University Finansal Yöneticilik'te lisansüstü eğitimini tamamlamıştır.

İnşaat, yapı, mühendislik ve sanayi sektörlerinde başta Almanya, Kazakistan Ve Etiyopya olmak üzere yurti çi ve yurt dışı uluslararası büyük projelere imza atmış olan Akgün İnşaat aile firmasında çalışma hayatına başlamıştır. Yönetim, organizasyon, ekonomi ve uluslararası ticaret alanlarında projelere imza atarak kısa zamanda bu uluslararası firmanın yönetici pozisyonuna atanmıştır. Halen firmanın Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Bugün başta İstanbul olmak üzere ülkemizin en önemli sanayi bölgelerinden biri olan ve 700 hektar arazi üzerinde kurulmuş, 37 sanayi sitesi ve 30.000 bağımsız KOBİ sanayicisinden oluşan, 350.000 kişiyi istihdam eden ve yılda yaklaşık 7 milyar dolara yakın bir ihracat sağlayan İkitelli OSB projesinin oluşumunda, dönemin belediye başkanı Sn Bedrettin Dalan ve Sn Yusuf Akgün ile birlikte danışman olarak aktif görev almıştır.

Aile şirketinde Genel Müdür olarak işine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.