İş insanı, Seyahat Acentesi İşletmecisi

 

1974 yılında İstanbul’da doğmuştur.

 

Lise eğitimini, İSTEK Vakfı Florya Bilge Kaan Lisesi’nde, Üniversite eğitimini Bilkent Üniversitesi, İnsani Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümünde tamamlamış ve 1994 yılında mezun olmuştur.

 

2009 yılına kadar aile iştirakleri olan Kuyumculuk sektöründe çalıştı.

 

2009 yılından sonra, Turizm sektörü içerisinde Incoming bölümünde üst düzey yöneticilik yaptı. 2018 yılından itibaren de kurucusu olduğu Seyahat Acentesinde, yurtdışından yüksek sayılarda turist getirerek, Türkiye Turizmine katkı sağlamaya devam etmektedir. Büyük oranda, Hindistan ve Uzakdoğu pazarlarında etkili olup, münferit turistler ile, Etkinlik, Şirket turları ile Hint destinasyon düğünleri organize etmektedir.

 

Yurt dışı ve içinde, yeni destinasyonlar keşfetmek için bol bol seyahat eden ve bu destinasyonlarda yeni turlar oluşturup yurtdışından gelen turistleri bu yeni destinasyonlar ile tanıştırmaktadır.

 

İyi düzeyde Rehberlik, Kayak ve Buz Pateni, amatör olarak da Türkçe ve İngilizce sunuculuk, sahne sanatları ve moderatörlük yapmaktadır.

 

İleri düzeyde İngilizce bilmekte ve orta seviye de Almanca konuşmakta.

 

Fizik Öğretmeni bir eşi ve biri YTÜ Mühendislik Fakültesi biri de ilkokul öğrencisi olmak üzere, 2 erkek çocuk babasıdır.   

Ünal Kirmiç